/ Без рубрики-uk / ЗМІНИ У ЖИТТІ ТА БІЗНЕСІ: ЯК З НИМИ ВПОРАТИСЯ

ЗМІНИ У ЖИТТІ ТА БІЗНЕСІ: ЯК З НИМИ ВПОРАТИСЯ

Instagram
FacebookTwitterTelegramLinkedIn

Олексій Гагарінов, керівник Консалтингової компанії FSS, фахівець у систематизації бізнесу та організаційних змін, у цій статті розповість як справлятися зі змінами у житті і бізнесі:

«Скільки написано і переписано про зміни, але завжди, коли ми з ними стикаємося — це складно. Більшості з нас важко їх приймати, впроваджувати і звикати, але не всім.

Життя і бізнес постійно трансформуються і сьогодні — не виняток. Питання полягає лише в тому, що швидкість їх зроствння збільшується за  проміжок часу і не всім це під силу психологічно.

Є таке поняття як «резілентність» (від англ. Resilience — пружність, еластичність). З одного боку вона властива кожному з нас. Вона допомагає переживати стреси, які супроводжують всі зміни, а також інші непрості періоди.

З іншого боку, рівень резілентності в цілому показує нашу готовність до змін і здатність екологічно їх проходити.

Зміни — це даність кожного дня. Змінюються плани, завдання, співробітники. Бізнес-системи вимагають перебудови, щоб зберігати конкурентоспроможність і продовжувати генерувати дохід і прибуток, а також посилювати свій стратегічний потенціал виживання і розвитку.

Ностальгія за стабільністю — це вірний крок до зменшення рівня своєї резілентності, так як ми живемо в нелінійному світі, який увійшов у фазу нестабільності, непередбачуваності і «чорних лебедів».

Добре це чи погано?

Насправді, це не добре і не погано. Це просто факт і даність умов життєдіяльності кожного з нас до яких слід пристосовуватися, зберігаючи стійкість, не втрачаючи якості життя і управління бізнесом.

Кожному з нас слід знайти свої джерела сили, відновлення і зміцнення стійкості: спорт, посилення добрих взаємин з людьми, природа, книги, фільми, секс, інтелектуальні бесіди.

Насправді джерела все ті ж, просто наш мозок залипає під інформаційним тиском, притупляючи усвідомленість. Через це ми стаємо здебільшого об’єктами, а не суб’єктами життєдіяльності. У кінці це може призвести до стану жертви, агресивно-обвинувальної і/або пасивно-руйнівної позиції по відношенню до себе в цілому.

Тому тренування усвідомленості вкрай важливе для кожного з нас і тісно пов’язане з резілентністью.

Чим вище усвідомленість, тим вище резілентність.

Щоб ефективно справлятися зі змінами слід зрозуміти, усвідомити і прийняти формулу Бекхарда:

Н * Б * П ≥ ОС, де

Н – намір (бажання + дія);

Б – бачення;

П – план дій;

ОС – опір системи.

В якості опору системи може бути хто і що завгодно: наш мозок, бізнес-система, наше оточення, співробітники і т.д. Головне вивести це в площину усвідомленості. А усвідомленість часто корелює з відповідальністю.

Усвідомлення себе причиною того, що відбувається і є відповідальність. Це дозволяє нам не просто хотіти, а адекватно бажати і діяти на базі сформованого бачення, маючи певну дорожню карту. І це в сукупності формує твердий  ґрунт під ногами. Так як без цього ми як то деревце, яке вирвало з корінням торнадо і несе в невідомому напрямку.

Ви не прокинетеся одного разу готовими до всіх змін, але крок за кроком можна готувати себе і підвищувати стійкість. Наприклад, їхати додому за новим маршрутом, замовляти незнайомі страви у ресторані, читати складну літературу, спілкуватися з незнайомими людьми, освоювати нову мову і т.д. Все це підвищує нашу резілентність, формуючи нову якість нашого мозку.

Краще кожен день робити 1 крок на шляху підвищення стійкості до змін, ніж за короткий період бігти кілометри. В цьому і криється секрет зміцнення стійкості в світі нескінченних змін».

Олексій Гагарінов, керівник Консалтингової компанії FSS, фахівець в систематизації бізнесу і організаційних змін

Instagram
FacebookTwitterTelegramLinkedIn

    У ВАС ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ?
    У НАС Є ВІДПОВІДІ!
    ОТРИМАЄТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ ФАХІВЦЯ

    Коментарів нема

    Підписатись на новини