«Під час падіння споживчого попиту, пандемії, і величезною невизначеності, вкрай важливо займатися стратегічним управлінням.
“Навіщо?” – запитаєте ви.
Ось деякі поширені тези:
“Яка Стратегія, нам би вижити…”
“Стратегії не працюють в ”нашій” державі і при такій динаміці змін”
Головне скоротити витрати, слід звільняти людей і розширювати продуктову лінійку, диференціюючи її в ключі сегментів “середній мінус” і далі по наростаючій вниз.
Ситуації бувають різні, і тактика може вимагати операції, яка необхідна всій організації і/або частини бізнесу. І це нормально, при об’єктивній необхідності слід на це йти.
Але! Без стратегії у організації немає майбутнього. На сьогодні стратегія — це інтеграційна сила у напрямку досягнення бажаної картини майбутнього.
Засоби по дорозі можуть помінятися 100500 раз, але ось бажана картина майбутнього ні — не так кардинально, як засобу.
Вона може розширюватися або звужуватися, домальовувати і т.д .. Вона це той маяк, який світить навіть, коли дуже темно і коли здається, що нічого не видно і шлях до маятника тернистий. Зробіть один крок пам’ятаючи про бажану картину і дорога з’явиться під вашими ногами.
Вибір стратегії та інтеграція людей на її досягнення — непросте заняття.
Стратегія дозволяє бачити шлях і досягати бажаного стану, не відхиляючись від принципових положень. Без неї ручник смикається в різні боки, а вектор руху змінюється при кожному настанні перешкоди.
Стає страшно в будь-якому випадку, але, маючи стратегію, зрозуміло який крок зробити наступний, навіть якщо здається, що тактика говорить все змінити.
У цьому принципова сила стратегії — в пріоритетах і чіткому розумінні бажаного стану
Вона виступає захисним механізмом, коли організація входить в резонанс з тактичної потребою в собі або зовні. Але система управління розуміє, що правильні кроки, довгострокова стійкість і живучість набагато важливіші, ніж задоволення тактичних і нагальних потреб.
Якщо ваша дитина впала на підлогу в магазині, кричить і плаче, вимагаючи купити йому все бажане, задовольняючи його примха в такому стані ви тушкуєте вогонь сьогодні, але створюєте умови для катастрофічної пожежі в майбутньому.
Реалізація стратегії вимагає серйозної компетентності, системного і стратегічного мислення, глибокого розуміння причинно-наслідкових зв’язків, серйозної волі, сили духу, непохитності в принципових речах, харизми і емпатії щодо учасників її реалізації. Все це потрібно, щоб не відхилитися від них, не піти в сторону і потім не залишитися на узбіччі.
Нам може здаватися, що невеликі відхилення від стратегії — це нічого страшного. Так, це не помітно сьогодні і завтра, але якщо ми постійно йдемо на компроміс з потребою стейкхолдерів відхилиться від нашої стратегії, то в результаті ми отримаємо не те, що намітили і просто втратимо час. Після цього станемо реактивними в поведінці щодо всього, що відбувається і втратимо себе, з подальшою факторизації, досягненням точки біфуркації, і як наслідок, розпаду (банкрутства, ліквідації тощо)
Будьте стійкі і непохитні в реалізації обраної стратегії і результати перевершать усі сподівання.»